39,90 

Weryfikacja

(1 opinia klienta)
, miękka 135 x 215 9788311159907 312 2020-11-12
Podziel się

W Polsce władzę przejmuje nowa prawicowa partia. Bierze na celownik Wojskowe Służby Informacyjne, a ich żołnierzy traktuje jak bandytów. WSI idą do kosza, a wraz z nimi ludzie, którzy dotąd wiernie służyli swojemu krajowi.

Z taką rzeczywistością i zupełnie nowymi wrogami musi zmierzyć się pułkownik Radosław Sztylc. W „Weryfikacji” spotkamy bohaterów znanych z „Hajlajfu”: komandora Sobolewskiego, Czarnego czy Beverley. Sztylc znowu musi walczyć o życie. Po piętach depczą mu: bezwzględny zabójca z przeszłością w KGB, Białorusini i zdrajcy z własnej firmy. Kto poluje na oficerów WSI? Droga do odpowiedzi jest długa i zaprowadzi nas na Kaukaz, do Gruzji stojącej na progu wojny z Rosją. Kto przeżyje? Kto zginie? Kto okaże się kretem? Odpowiedź da nam „Weryfikacja”!

1 opinia dla Weryfikacja

  1. Mirosława Oaza Recenzji

    „Weryfikacja” mną wstrząsnęła, przemieliła i powaliła emocjonalnie. I to nie z powodu jakichś drastycznych scen lecz możliwości, jakie daje władza, dla której nie liczą się ludzie. Autorzy pokazują brutalne skutki wywołane nieprzemyślanymi decyzjami i konsekwencje likwidacji WSI dla tych agentów, których misja jeszcze trwa ale też dla wielu innych, którzy z dnia na dzień stali się przestępcami według rządzących. To mocna, męska, surowa opowieść o skutkach politycznych decyzji i rozgrywkach na wysokich szczeblach rządowych pokazująca jak łatwo można manipulować społeczeństwem, by ludzie widzieli tylko to, co powinni wiedzieć.

    Książka z pewnością zadowoli osoby lubiące typowe historie szpiegowskie z nutą sensacji. Dotyka spraw, o których przeciętny mieszkaniec kraju nie ma pojęcia. Z reguły słyszymy o jakiś wydarzeniach w mediach, toczą się dyskusje na dany temat ale tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że to jedynie powierzchowne dotknięcie zagadnienia czy problemu.

    Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/12/685-weryfikacja.html

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne tego autora