49,90 

Atomowa broń Putina (edycja specjalna)

Wydanie: Książka
miękka 165x235 9788311165632 376 2022-03-23
Podziel się

Federacja Rosyjska zachowuje dla siebie prawo użycia broni nuklearnej w odpowiedzi na użycie przeciw niej i (lub) jej sojusznikom broni nuklearnej oraz innych rodzajów broni masowego rażenia, a także w przypadku agresji przeciw Federacji Rosyjskiej z użyciem broni konwencjonalnej, gdy zagrożone jest samo istnienie państwa.
Art. 27 Doktryna Wojenna FR

Władimir Putin grozi bronią jądrową światu. To wciąż jeden ze sposobów na prężenie muskułów przez Moskwę.

Po agresji na Ukrainę prezydent Putin polecił postawić wojska jądrowe Federacji Rosyjskiej w stan najwyższej gotowości. Poczuł się zagrożony wypowiedziami głównych państw NATO, które nie kupiły rosyjskich kłamstw, bredni i urojeń odnośnie wojny w Ukrainie. Jednoznacznie potępiają agresję Kremla i nakładają na Rosję sankcje.

Czy jest się czego bać? Jakim arsenałem atomowym dysponuje Rosja?

Sformowane za Chruszczowa, rozwinięte za Breżniewa – Strategiczne Wojska Rakietowe awansowały za Gorbaczowa do rangi czołowego komponentu rosyjskich sił zbrojnych. W czasach Jelcyna i Putina utrwaliły swoje znacznie jako narzędzie polityczne umożliwiające kontynuację reform państwa oraz sił zbrojnych pod parasolem jądrowym gwarantującym bezpieczeństwo.

Dążąc do utrzymania pozycji hegemona w postradzieckiej strefie wpływów, Federacja Rosyjska może wykorzystać wszystkie posiadane atuty, w tym tarczę jądrową przekształconą w miecz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Atomowa broń Putina (edycja specjalna)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *