Aktualności

Po entuzjastycznie przyjętym Hajlajfie, duet Kafir i Łukasz Maziewski postanowili kontynuować losy pułkownika WSI – Radoława Sztylca. Tym razem zostanie on poddany Komisji weryfikacyjnej.

W Polsce władzę przejmuje nowa prawicowa partia z opętanym zemstą ministrem na czele. Bierze na celownik Wojskowe Służby Informacyjne, a ich żołnierzy traktuje jak bandytów. WSI idą do kosza, a wraz z nimi ludzie, którzy dotąd wiernie służyli swojemu krajowi.

WERYFIKACJA

Z taką ponurą rzeczywistością i zupełnie nowymi wrogami musi zmierzyć się pułkownik Radosław Sztylc. W „Weryfikacji” spotkamy bohaterów znanych z „Hajlajfu”: komandora Sobolewskiego, Czarnego czy Beverley. Sztylc znowu musi walczyć o życie. Po piętach depczą mu: bezwzględny zabójca z przeszłością w KGB, Białorusini i zdrajcy z własnej firmy. Kto poluje na oficerów WSI? Droga do odpowiedzi jest długa i zaprowadzi nas na Kaukaz, do Gruzji stojącej na progu wojny z Rosją. Kto przeżyje? Kto zginie? Kto okaże się kretem? Autorzy zadbali o niesamowitą dawkę emocji: brawurowe pościgi, strzelaniny i tajemnicze kulisy pracy tajnych służb i akcja trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Zgrany duet autorów

Kafir były Oficer WSI i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. O swojej służbie w Afganistanie opowiedział w debiutanckiej powieści „Kontakt”, wydanej w 2018 r. Książka okazała się bestsellerem i ściągnęła na niego kłopoty. Na przełomie kwietnia i maja 2019 r., do jego mieszkania zastukali z nakazem przeszukania funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a on sam stał się celem śledztwa pod zarzutem ujawnienia informacji niejawnych.

Drugim autorem jest dziennikarz Łukasz Maziewski, który od kilku lat pisze o bezpieczeństwie dla jednego z największych dzienników.

Wspólnie strzegą tajemnicy ile z opisanych wydarzeń oparte jest na faktach i ile w Radku Sztylcu, samego Kafira. Jedno jest pewne, serwują swoim czytelnikom dużą dawkę emocji i wiele zwrotów akcji ale okraszonych wojskowym humorem.

Więcej przeczytacie w książkach: