Aktualności

Ostatnia „więźniarka” Auschwitz

Z tej okazji mamy dla Was prezent, szczegóły poniżej.


Ponad 75 lat po wyzwoleniu obozu w Auschwitz okazuje się, że za jego drutami, w jednym z esesmańskich bloków, mieszka kobieta, która do dziś jest „więźniarką” tego miejsca i jego historii.


To niezwykła opowieść o rodzinnych dramatach i przewrotności losu, który połączył miłością więźniarkę obozów na Majdanku, w Ravensbrück i Buchenwaldzie z więźniem Auschwitz, zsyłając ich po wojnie do Birkenau.


Tych dwoje naznaczonych śmiercią ludzi współtworzyło Muzeum Auschwitz-Birkenau, tu urodziły się ich dzieci, tutaj przemieszkali i przepracowali całe życie i tu do dziś mieszka ich córka. Anna stała się ostatnią „więźniarką” Auschwitz. W wieku czterech lat, towarzysząc mamie, oprowadzała pierwszych zwiedzających. Zaraz po szkole podjęła pracę w muzealnym archiwum i pracuje w nim do dziś. Zna historię Auschwitz najlepiej i wie o nim niemal wszystko, uwięziona w szponach historii obozu.

Przy zamówieniu Ostatniej „więźniarki” Auschwitz w przedsprzedaży (do 27.01.2020), w prezencie promocyjny ebook, który zawiera fragmenty książki oraz dodatkowy materiał związany z książką. Ebook pozwoli wkroczyć w świat głównych bohaterów: Mimi, Józefa oraz ich córki Anny Marii – ostatniej „więźniarki” Auschwitz.


/Oferta ważna do 27.01.2021 r./ Ebook zostanie do Państwa przesłany do 3 dni roboczych od dnia zakupu.