32,00 

Twierdza (e-book)

Wydanie: E-book
Edycja:
Aleksandra Olędzka-Frybesowa epub, mobi 9788311170278 08.11.2023
Podziel się

Tę książkę Antoine de Saint-Exupéry uważał za swego rodzaju testament. Nie zdążył jednak jej ukończyć. Została opublikowana w 1948 roku, już po śmierci autora.

Twierdza ma charakter utopii filozoficzno-społecznej. Saint-Exupéry głosi w niej ideały humanizmu: braterstwa, wspólnoty i solidarności opartych na odpowiedzialności, odwadze i akceptacji obowiązku, dzięki którym człowiek w walce z przeciwnościami losu potrafi pokonać własną słabość i zdobyć się na bohaterstwo. Kultywuje też podstawowe wartości ludzkie: wierność, przyjaźń, miłość.

Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944), francuski pisarz i pilot wojskowy. Urodził się w Lyonie, w rodzinie arystokratycznej. W wieku 21 lat uzyskał licencję pilota cywilnego, później zaś także wojskowego. W 1926 roku dostał pracę jako kurier, latał pomiędzy Francją i Afryką. W czasie II wojny światowej na własną prośbę dołączył do lotnictwa amerykańskiego. Latał na loty zwiadowcze, podczas jednego z nich zaginął, prawdopodobnie zestrzelony przez niemiecki myśliwiec.

Do najważniejszych dzieł Saint-Exupéry’ego należą: Nocny lot (1931), Mały Książę (1943), Ziemia planeta ludzi (1939).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Twierdza (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *