29,00 

Polki na tronach Europy (e-book)

epub, mobi 9788311153820 2018-02-05
Podziel się

Iwona Kienzler należy do najpoczytniejszych autorek popularyzujących historię naszego kraju i powszechną. Jej książki charakteryzuje przystępny i pełen erudycji styl, daleki od hermetycznych akademickich wykładów, pełen za to ciekawostek i pikantnych szczegółów z zakresu historii obyczajowej. Publikacje Iwony Kienzler ukazują się w wielotysięcznych nakładach, a jej spotkania autorskie gromadzą po kilkuset czytelników. Każda jej nowa książka staje się wydarzeniem na rynku wydawniczym.

W nowej serii autorskiej „Historia z alkowy” przypominamy zarówno największe jej bestsellery, jak i zupełnie nowe publikacje napisane specjalnie do tego cyklu.

O serii
Kobiety, które zmieniły losy świata – to dla nich podbijano kraje, wszczynano wojny i zawierano rozejmy, a wszystko przez to, co działo się w alkowie. O tym właśnie jest nasz cykl.

TOM 1 Polki na tronach Europy

Jak świat światem, córki władców wykorzystywano do zawarcia lub przypieczętowania sojuszy, wydając je odpowiednio za mąż. Nikt oczywiście nie przejmował się uczuciami dziewcząt ani ich szczęściem, ponieważ w przypadku panien z rodów królewskich były to kwestie trzeciorzędnej wagi. Nie inaczej było w historii naszego kraju. Niniejsza publikacja poświęcona jest Polkom – królewskim lub książęcym córkom, wydanym za mąż za zagranicznych władców. Opowiada zarówno o losach nieszczęśliwych kobiet, jak i o tych, którym udało się zaznać miłości w zaaranżowanym małżeństwie oraz o Polkach, które zrobiły pośród rządzących domów Europy prawdziwą karierę. Niemal w każdej europejskiej dynastii możemy znaleźć polskie królewny bądź księżniczki.

SPIS KOLEJNYCH TYTUŁÓW SERII HISTORIE Z ALKOWY

2. Miłości polskich królowych i księżniczek. Czas Piastów i Jagiellonów
3. Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło
4. Romanse żon polskich królów elekcyjnych
5. Król Kazimierz wielki bigamista
6. Mocarz alkowy. August II Mocny i kobiety
7. Poczet kochanek i metres władców Polski
8. Stanisław August. Mąż wszystkich żon
9. Kobiety Zygmunta Augusta
10. Życie miłosne polskich królów dynastii Wazów
11. Europa jest kobietą
12. Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego
13. Romanse, które wstrząsnęły historią Polski
14. Ignacy Paderewski ulubieniec kobiet
15. Życie miłosne księcia Józefa Poniatowskiego

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Polki na tronach Europy (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne tego autora