300,00 

Hitlera wojna U-Bootów. Tom 1-2 (edycja specjalna)

Rafał Brzeski, Stanisław Pawliszewski miękka 165x235 9788311167421 1824 2022-11-23
Podziel się

„Wspaniały rozdział historii wojny morskiej, wszechstronny, ale i świetnie napisany, trafiający do przekonania zarówno przeciętnym czytelnikom, jak i specjalistom. Naprawdę znakomite dzieło”. John Keegan

„Hitlera wojna U-Bootów” to monumentalne dzieło poświęcone niemieckiej wojnie podwodnej, pełne dramatycznych opisów walk na morzach i oceanach, a równocześnie zaskakujących interpretacji i wniosków. Clay Blair w szczegółach opisuje początki i późniejsze lata słynnej niemieckiej floty podwodnej, jej działania, taktykę, sprzęt, dowódców i ich dokonania.

Tom pierwszy, „Myśliwi”, skupia się na pierwszych trzech latach wojny, od sierpnia 1939 do sierpnia 1942 roku, czyli złotym wieku niemieckiej marynarki, kiedy to U-Booty odnosiły największe sukcesy na morzach Europy i Atlantyku. pierwszych trzech lat wojny, od sierpnia 1939 do końca sierpnia 1942 roku.

Tom drugi, „Ścigani”, obejmuje okres od września 1942 do kapitulacji Niemiec w maju 1945 roku. Blair opisuje ataki U-Bootów na alianckie konwoje, poświęca też sporo miejsca frontowi śródziemnomorskiemu, gdzie w 1942 roku rozgrywały się najważniejsze wydarzenia w wojnie morskiej.

Zbierając materiały do „Hitlera wojny U-Bootów”, autor studiował w Waszyngtonie, Londynie i w Niemczech oficjalne dokumenty oraz prace naukowców – ekspertów z dziedziny marynarki wojennej, a także przeprowadził dziesiątki rozmów z byłymi dowódcami U-Bootów i członkami załóg. Efektem jest książka doskonale dokumentująca ogół działań niemieckiej floty podwodnej, wnikliwa, a przy tym pełna dramatyzmu, co czyni z niej obowiązkową pozycję dla miłośników marynistyki, ale nie tylko.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Hitlera wojna U-Bootów. Tom 1-2 (edycja specjalna)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *