Zapowiedź

89,90 

D-Day. 6 czerwca 1944

Wydanie: Książka
Krzysztof Obłucki, Magdalena Słysz miękka 170x240 9788311169364 608 11.10.2023
Podziel się

„D-Day” to znakomita książka napisana przez uznanego historyka Stephena E. Ambrose’a, która przybliża czytelnikom jedno z najważniejszych wydarzeń podczas II wojny światowej – inwazję aliantów na Normandię.

Ambrose, znany z imponującej wiedzy historycznej i talentu do przekazywania historii w sposób wciągający, zapewnia nam pełen szczegółów i emocji opis wydarzeń związanych z operacją Overlord, czyli desantem w Normandii. „D-Day” to nie tylko wnikliwe studium militarnych aspektów tej misji – skupia się przede wszystkim na ludziach, którzy brali udział w tych wydarzeniach.

To, co wyróżnia książkę, to sposób, w jaki Ambrose ożywia akcję, opisując nie tylko strategiczne decyzje i ruchy wojskowe, lecz także ludzkie historie i dramaty, doskonale oddając napięcie i emocje towarzyszące żołnierzom, którzy walczyli na brzegach Normandii. Autor przedstawia nam bohaterów, jak i zwykłych ludzi, których codzienne życie i losy zostały nieodwracalnie zmienione przez tę operację. Ambrose doskonale balansuje pomiędzy detalami militarnymi a opowieściami ludzkimi, tworząc kompletny obraz tego historycznego wydarzenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „D-Day. 6 czerwca 1944”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *