banersk

Spotkania

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Kaczorowską!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 

Zapraszamy 8 stycznia na spotkanie promujące książkę "Opowieści bielsze niż śnieg"

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

 

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

 

 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


 

 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem!


 

 

Zapraszamy 15 listopada na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!


 

 

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasadorem Jerzym M. Nowakiem – autorem książki "Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni". Wydarzenie odbędzie się 22 października br. w siedzibie Fundacji (ul. Oleandrów 6, II piętro) o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadzi p. Beata Górka-Winter (PISM).
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 21 października br. pod adresem mpogorzelska@pulaski.pl

 

 


 

24 października zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz.


 

 

 

15 października, w środę, o godzinie 16.30 podczas spotkania Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”.

To reportaż o ludziach, których losy zetknęły się z jedną z największych rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, pałacem Karskich we Włostowie koło Sandomierza.

Dyskusję o książce poprowadzi prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski.

Spotkanie odbędzie się w sali Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

 

 


 

1 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Kilenem - autorem książki Krew Illapa i dziennikarzem Radia Wawa. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 (I piętro), a wieczór poprowadzi Tomasz Urbański (Radio Wawa).

 

 


 

26 października w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Mrozem - autorem książki Turkusowe szale.


 

 

 

 

Marcin Gienieczko gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni

Podróżnik Marcin Gienieczko będzie gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni. Spotkanie odbędzie się 2 sierpnia na przystani jachtowej w Gdyni. Jest to ostatnie spotkanie, przed rozpoczynającą się już za kilka tygodni wyprawą Solo Amazon Expedition, w czasie której podróżnik zamierza pokonać w canoe Amazonkę. Solo Amazon Expedition to wyjątkowy projekt, podzielony na 2 etapy, polegający na podjęciu próby przepłynięcia w canoe najdłuższej rzeki świata Amazonki oraz spłynięcia jednym z najdłuższych dopływów Amazonki rzeką Rio Napo! Z jednej strony jest to projekt przepełniony pasją i chęcią przygody, z drugiej jednak pełen ryzyka i niebezpieczeństwa.

Pomiędzy 13:00 i 14:00 gościem Targów będzie Aleksander Doba, człowiek, który przepłyną Atlantyk kajakiem. Podróżnik będzie opowiadał o swoich wodnych ekspedycjach. „Olek Doba będzie dzielił się swoimi przeżyciami z Atlantyku, ja opowiem o Rio Napo  oraz Amazonce. Chciałabym się również dowiedzieć od Olka Doby,  dlaczego mu nie powiodła się wyprawa na Amazonce (chodź wszyscy wiemy, że bandyci na niego  trzykrotnie  napadli…). Chciałbym, żeby więcej tych informacji „sprzedał”. Swoją drogą bardzo się cieszę, że będzie „Aleksander Wielki”, gdyż obok Mika Horna  Doba jest dla mnie wzorem do naśladowania” – opowiada Marcin Gienieczko.

Od godziny 10:30 do 13:00 na stoisku Magazynu Żagle będzie można porozmawiać z Marcinem Gienieczko oraz kupić ostatnią książkę Marcina: „Kierunek Północ”.

Pomiędzy 12:00 i 14:00 na scenie Magazynu Żagle podróżnik opowie o projekcie Solo Amazon Expedition.

Będzie to ostatnie wystąpienie przed wyprawą i ostatnie wystąpienie publiczne tego typu. „Dlatego tym bardziej wszystkich zapraszamy na rozmowy te łatwe i te trudne. Tego samego dnia wyjeżdżam do Ekwadoru, by rozpocząć wyprawę Czas zacząć fizycznie napierać!” zaprasza Marcin Gienieczko.

Zapraszamy również na oficjalną stronę wyprawy Solo Amazon Expedition

Więcej o targach Wiatr i Woda: http://www.wiatriwoda.pl/


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

 

Zapraszamy 26 czerwca na spotkanie z Tadeuszem Oratowskim


 

 

Zaproszenie na spotkanie z Janem Nowickim!


 

Zapraszamy na biesiadę literacką na której będzie gościć Katarzyna Walentynowicz

Odbędzie się ona 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 18.30 Dom Literatury w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 87/89

Więcej infomacji po kliknięciu w banerek


 

Zapraszamy na serię spotkań z janem Nowickim.


 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą


 

Zapraszamy 12 maja na spotkanie z Anną Marią Anders promujące książkę autorstwa gen. Władysława Andersa.


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdynii!

 


 

 

Zapraszamy do Rzeszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 


 

 

Zapraszamy do Kolbuszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler.


 

 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 


 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 

 


 

Zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie z Teresą Dąbrowską, które odbędzie się w księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 9 kwietnia na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, spotkanie będzie miało miejsce w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 28 marca na spotkanie z Iwoną Kienzler! 


 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko, które odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia na Targach Wiatr i Woda (Stadion Narodowy w Warszawie,  godzina 12.00, sala C). W trakcie spotkania podróżnik przedstawi swój najnowszy projekt – Solo Amazon Expedition oraz opowie o dotychczasowych osiągnięciach: samotnym spływie największą rzeką Północy – Leną oraz przepłynięciu non-stop,  Morza Bałtyckiego otwartym canoe z Portu Nexo na Bornholmie (Dania) do Darłowa (108 km w 28 godzin). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Kierunek Północ.


Marcin Gienieczko zapowiada przedstawienie najnowszego projektu, który rusza 1 sierpnia 2014 roku nie tylko teoretycznie: w trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli zobaczyć moje najnowsze canoe wraz z całym sprzętem oraz rower który będzie służył do trawersowania  o własnych silach pasma górskiego Andy – podsumowuje podróżnik.

 

 


 

27 marca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler! 

Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Autorka będzie opowiadać o najnowszej książce "Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek"


 

Zapraszamy 11 marca o godz. 17.30 na spotkanie z Jackiem "Dżej Dżej" Jędrzejakiem" w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 w Kaliszu.  Spotkanie poprowadzi Piotr Łuszczykiewicz.

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy 13 marca o godzinie 17 na spotkanie z gen.dyw.dr. Franciszkiem Puchałą, autorem książki "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".

 

Zapraszamy 5 marca na spotkanie z Marzeną Baumann-Bosek.

 

Zapraszamy na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej!

27/9/2013

27 września o godzinie 18:00 Sławomir Koper będzie gościem Miejskiej Bilbioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej mieszczącej się przy ulicy Błońskiej 50. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Instytutem Książki i Dyskusyjnym Klubem Książki. Serdecznie zapraszamy.

26/8/2013

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Andrzejem Sową i Januszem Osicą, autorami książki Alternatywna historia II wojny światowej w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 16:00 w Księgarni Bellona, ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

17/8/2013

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

17 sierpnia o godzinie 12:00 Iwona Kienzler podpisywać będzie swoją najnowszą książkę Poczet kochanek i metres władców Polski na stoisku firmy Olesiejuk.

17 sierpnia o godzinie 13:00 rozmowę na scenie z Krzysztofem Daukszewiczem poprowadzi Taduesz Górny.

O godzinie 14:00 Krzysztof Daukszewicz podpisywać będzie swoje książki na stoisku firmy Olesiejuk.

Plener Skwer Kościuszki Gdynia.

 

30/7/2013

Zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Zamojskim - autorem książki Tragiczne decyzje. Jak wywyołano Powstanie Warszawskie? 30 lipca (wtorek) o godzinie 16:00 w Księgarni Wydawnictwa Bellona ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

23/04/2013

Spotkanie z okazji premiery książki Władysław Szlengel - poeta nieznany. Wybór tekstów.

23 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie  poświęcone twórczości i życiu Władysława Szlengla oraz na panel dyskusyjny Warszawo... Odezwij się ... Czekam z udziałem  Magdaleny Stańczuk, Piotra Matywieckiego i Izabeli Falkowskiej. Moderatorem spotkania będzie Artur Hofman .

Zapraszamy: 23 kwietnia godzina 19:00. Muzeum Żydów Polskich (sala wystaw czasowych), ul. Anielewicza 6.

 

13/04/2013 

Spotkanie z Marcinem Gienieczko w Gdyni.

 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko autorem książki Kierunek północ.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (sobota), o godzinie 19:00 w klubie Contrast 

Rozmowę poprowadzi Michał Witkiewicz, spotkanie dotyczyć będzie  udziału Marcina Gienieczko w wyścigu Yukon River Quest. 

Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu szantowego.

Wstęp Wolny.

 

9/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler w miejskiej bibliotece w Gdańsku-Brzeźnie.

9 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler.

Autorka przedstawi swoją najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Zapraszamy: 9 kwietnia, godzina 17:00, Filia nr 16 WiMBP, ul. Dworska 27, Gdańsk-Brzeźno.

 

5/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler autorką książki Dziwactwa i sekrety władców Polski.

5 kwietnia o godzinie 18:00, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni, w księgarni Vademecum, ul. Świętojańska 5/7.

Zapraszamy!

 

3/03/2013

Premiera książki Kierunek północ, autorstwa Marcina Gienieczko


Z okazji premiery książki Kierunek północ zapraszamy na spotkania z Marcinem Gienieczko:

Warszawa: 3 marca o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko. Spotkanie odbędzie się na warszawskich targach podróżniczych Wiatr i Woda. Po spotkaniu zapraszamy na stoisko miesięcznika Żagle, gdzie autor będzie podpisywał swoją najnowszą książkę.

Zapraszamy: 3 marca (niedziela), godzina 12:00, scena główna, Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Łódź: 3 marca o godzinie 20:00 zapraszamy na spotkanie w Pubie Iron Horse. Autor opowie o swoich wyprawach oraz o swojej najnowszej książce. 

Zapraszamy: 3 marca, godzina 20:00, ul. Tuwima 16, Łodź

 

Tematem Kierunku północ jest przemierzenie Dalekiej Północy: pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie

w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę na północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.

Książka jest nie tylko podróżniczą opowieścią. Autor próbuje przedstawić zasady przetrwania, pokazuje świat Zachodu i Wschodu na Dalekiej Północy. Książka jest przepełniona osobistymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Przybliża czytelnikowi walkę człowieka z naturą.

Do książki jest dołączona płyta DVD z filmem jego autorstwa, gdzie kamera pokazuje jeden z etapów wielkiej włóczęgi. Film też uzupełnia obrazowo książkę. Tym samym książka staje się niepodważalnym dowodem na przemierzenie znacznej części Dalekiej Północy.

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań z Janem Nowickim, wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, promujące jego najnowszą książkę MĘŻCZYZNA I ONE.

Tym razem autor odwiedzi województwa: wielkopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Szczegółowy program spotkań

 

 

SPOTKANIE Z PROF. JANEM M. PISKORSKIM

wojna pamięćSerdecznie zapraszamy na prezentację książki pod redakcją profesora Jana M. Piskorskiego Wojna, Pamięć, Tożsamość. O bitwach i mitach bitewnych.  

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 stycznia 2013 r., o godz. 18.00, w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie, w Palacu Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39.

Zapraszamy.

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER

Iwona KienzlerSerdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną KIENZLER, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę
KRÓL KAZIMIERZ - WIELKI BIGAMISTA.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni,

w Księgarni Vademecum

ul. Świętojańska 5/7

8 lutego o godz. 18.00

 

 

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM - FOTORELACJA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy autorskiej Jana Nowickiego, obejmującej miasta Kowal, Gostynin, Płock, Włocławek, Sierpc, Ciechocinek, Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

Ciechocinek

Inowrocław

Toruń

Warszawa

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER W GDYNI - FOTORELACJA

spotkanie z Iwoną Kienzler1   spotkanie z Iwoną Kienzler2

spotkanie z Iwoną Kienzler4  spotkanie z Iwoną Kienzler3

SPOTKANIE Z MARI JUNGSTEDT - FOTORELACJA

dandysZapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z MARI JUNGSTEDT, autorką bestsellerowej serii gotlandzkiej, które odbyło się 7 maja w Staromiejskim Domu Kultury. To była pierwsza wizyta tej autorki w naszym kraju. Przyjechała na zaproszenie Ambasady Szwecji w Polsce, by wziąć udział w Dniach Szwecji.

W spotkaniu, prowadzonym przez Mikę Larsson– dziennikarkę przez wiele lat pracująca w Ambasadzie Szwecji w Polsce, wzięła udział także inna autorka szwedzkich kryminałów – Karin Wahlberg. Rozmowy dotyczyły wizerunku Szwecji w kryminałach, a także technik pisarskich obu autorek.


Data ta zbiegła się z premierą najnowszej, piątej książki Marii Jungstedt UMIERAJĄCY DANDYS. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję na zdobycie autografu autorki. 

Zobacz zdjęcia.


 

 

 

 

 

 


 

 

 


Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl